Роботи работят заедно с човека, софтуерни приложения подобряват производствения процес, 3D принтиране превръща бързо новите идеи в готови продукти. От 4 до 7 април технологична революция очаква посетителите на MachTech&InnoTech Expo 2017. Фабриката на бъдещето работи по-бързо, по-евтино и по-ефективно. Изложението надхвърли очакванията на организаторите от Интер Експо Център и тази година отвори трета зала. Най-новите машини, иновативни технологии и инструменти за всички сектори на индустрията ще представят лидерите в бранша.
Фабриката на бъдещето работи по-бързо, по-евтино, по-ефективнo
Роботи, роботизирани машини и процеси намаляват разходите и подобряват работата в машиностроенето, автомобилостроенето, самолетостроенето, производството на медицинско оборудване.
По време на изложението “Евромаркет” ще представят новата серия хоризонтални стругове LYNX 2100, както и високоефективни обработващи центри Doosan , представени от корейския технологичен гигант Doosan Machine Tools в края на миналата година.
Фирма “Бимекс” e представител за България на водещия производител на CNC металообработващи машини; многофункционални машини; стругови и обработващи центри, лазери Yamazaki Mazak. Компанията ще представи машини MAZAK VARIAXIS j-500/5X – вертикален обработващ център по 5 оси едновременно и MAZAK QTC200MSL – двушпинделен стругов център с въртящи инструменти, както и колаборативен робот за съвместна работа с хора – KAWASAKI ROBOTICS DuAro.
Премиера за България е първият турски високоефективен фибро-лазер, произведен от ERMAKSAN – FIBERMAK GEN – 3 2000 W – 3 x 1,5 m G-Force Momentum Gen-3. С него се постига 300% по-бързо рязане, до 70% по-ниски разходи за производство, 50% по-малко електроенергия.
“Трумпф България” ще демонстрира машина за лазерно рязане с СО2 източник, с мощност от от 3200W, тип TruLaser 3030 L20 с устройство за нарязване на тръби RotoLas, с която се изработват изключително качествени продукти за кратко с минимални разходи на газове и електроенергия.
Лазерни технологии във фибер лазерното рязане ще видите и от “Нукон България”, които позволяват качествено и бързо рязане с ниска консумация на енергия.
Фирма “Кимекс”, български производител на роботизирани системи за заваряване и рязане на метални листове, на изложението ще представи декартов заваръчен робот KBWELD HDC5 с българската марка KIBERYS с оборудване за тандемно МИГ/МАГ заварявне на KEMPPI – Финландия, и система за лазерно следене на заваръчен шев.
Машина с по-дълъг живот
Създаването на съвременните машини е немислимо без използването на иновативни технологии за създаване на различни компоненти.
Специализиран софтуер позволява да изградите виртуален макет на своята фабрика още днес от “Солтех”. Всяко работно място – от инструментите до оборудването – оживява с помощта на виртуални очила.
Лидерите в производството на сензори и устройства за следене състоянието на машини и необходимостта от тяхната поддръжка представят иновативни системи за дистанционен мониторинг. Те увеличават живота на машините с до 30%, намаляват авариите с до 70%, съкращават разходите за техническа поддръжка с до 20%.
Нов 3D свят
Изложението ще пренесе посетителите в света на 3D принтирането. Пионерите в разпространението и употребата на 3D бързото прототипиране и вакуумното леене в България “Солид Фил” ще предложат новостите при 3D печат, проектиране, моделиране, сканиране, производство на пластмасови детайли чрез вакуумно леене. Водещи софтуерни CAD/CAM решения на SpaceCAD позволяват оптимално управление на производството и 100% премахване на брака. Ще може да се проследи на живо печат на сложни елементи от пластмаса и метал без инструментална екипировка, без CNC механична обработка, без леене, без електроди и ерозия. Компанията “Технологика” ще предложи голям избор на цялостни софтуерни средства за 3D проектиране, симулиране, визуализация. Те помагат за лесното и бързо разработване на иновативни проекти, което е все по-голямо предизвикателство за индустрията.
източник: http://www.capital.bg